Obnażeni

W lutym 2018 roku zaprosiliśmy do galerii Expositorium na wernisaż oraz oprowadzanie autorskie po wspólnej wystawie dwóch fotografów, którzy fascynują się nie tylko tym, co skrywają ludzkie szaty, ale również odkrywają przed nami historie bohaterek i bohaterów swoich intymnych sesji.

Wystawa "Obnażeni / Exposed" Aaron Moth & Tomasz Domżalski. 03.02 - 03.03.2018 (fot. Adam Gut)

Aaron Moth i Tomasz Domżalski obnażając kobiety i mężczyzn, ukazują nie tylko studium ich ciał - odsłaniają jednocześnie cząstki ich osobowości. Powstałe niezależnie akty damskie i męskie, zgromadzone w jednym pomieszczeniu, w zaskakujący sposób nawiązują do siebie i się uzupełniają, wspólnie przełamując tematy tabu.

Wystawa obejmowała 31 kolekcjonerskich prac studyjnych, plenerowych oraz wykonanych w naturalnych wnętrzach: odbitki srebrowe, w tym na papierze barytowym, wydruki na papierze fotograficznym oraz oryginalne Polaroidy.

 


Aaron Moth (wł. Mateusz Tomczyk) - rocznik '9, Koszalin, pod pseudonimem tworzący od 2014 roku. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Koszalinie, studiował również scenografię na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artysta tworzący między innymi homoerotyczne papierowe kolaże, klasyczne analogowe męskie akty i portrety, polaroidy oraz serigrafie. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach między innymi w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Brazylii i Stanach Zjednoczonych.

Aaron Moth
www.aaron-moth.tumblr.com

 

Tomasz Salwador Domżalski - rocznik ‘78, Warszawa - określa siebie jako "passionate photographer". W swojej twórczości fotograficznej wykorzystuje klasyczne techniki analogowe, ale często sięga także po cyfrowe, niekiedy łączy obydwa światy - obraz zarejestrowany na błonie fotograficznej poddaje opracowaniu komputerowemu. Jego głównym obszarem zainteresowań fotograficznych jest ciało kobiety - zarówno forma, jak i treść, którą niesie. Od lat jego prace pokazują się w przestrzeni internetowej, ale wystawa w Expositorium była jego debiutem na ścianach galerii.

Tomasz Domżalski
jednasetna.tumblr.com