Inny czas

Wystawę "Inny czas" Marty Skoczeń zorganizowaliśmy jako pierwszą po remoncie i przystosowaniu niedawno wynajętej przestrzeni, jeszcze pod pierwszą roboczą nazwą Galeria TATY.

Wystawa "Inny Czas" - Marta Skoczeń. 01.12.2017 - 06.01.2018 (fot. Adam Gut)

Oto co napisała autorka o swoich pracach wybranych na jej autorską wystawę:

Czas - płynie inaczej w zależności od wieku, miejsca, percepcji. Po jego upływie rzeczywistość poddana zostaje manipulacji, a wspomnienie nigdy nie oddaje w pełni tego, czego doświadczyliśmy. Dlatego z ostatniej podróży po Polsce chciałam zabrać fizycznie istniejące obrazy - pamiątki. W efekcie jednak stworzyłam serię zdjęć nie odnoszących się do żadnego konkretnego momentu. Rozpoznaję przestrzeń, w której pracowałam, pozostaje ona jednak obca - tak samo, jak czas.

 

Marta Skoczeń (ur. 1994 r. w Łodzi) - studentka dwóch uczelni artystycznych w trybie równoległym, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (od 2013 r.) Wydziału Grafiki i Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts de Paris (od 2016 r.).

W swojej praktyce posługuje się głównie fotografią analogową oraz rysunkiem, traktując je jako formę intymnego zapisu swoich doświadczeń.